صنعت لبنیات

پنیر
پنیر

پنیر

انواع فیبرهای گیاهی
انواع فیبرهای گیاهی

انواع فیبرهای گیاهی

شیرین کننده ها
شیرین کننده ها

شیرین کننده ها

طعم دهنده ها
طعم دهنده ها

طعم دهنده ها

خالص سازی مواد جامد شیر به وسیله ایجاد دلمه جداسازی شده و به پنیر تبدیل می شود. در زمان های قدیم برای ایجاد نگهداری بیشتر شیر از این روش استفاده می کردند. اما امروزه به دلیل پیشرفت تکنولوژی در حوزه صنایع غذایی روش های مناسب تر و کارآمدتری برای حفظ پایداری و نگهداری طولانی مدت شیر وجود دارد. به همین دلیل تقاضای مردم دنیا جهت مصرف لبنات سالم روز به روز در حال افزایش است.

معرفی محصول پنیر

یکی از متنوع ترین محصولات شیری در حوزه لبنیات پنیر است که صدها نوع پنیر با شکل و طعم های متفاوت در کارخونه های لبنیات در حال تولید و انتقال به بازار مصرف هستند. تولید پنیر از طریق اسیدی نمودن شیر توسط باکتری های لاکتیکی صورت می گیرد و دلمه تشکیل می شود، در این مرحله دلمه دچار تغییرات لاکتیکی شده که منجر به تشکیل پنیر می شود. پنیر کاربرد مختلفی در صنایع غذایی از جمله پایه سوسیس و کالباس، انواع برگرهای گوشتی، برگرهای گیاهی و ... دارد.

مرحله فرآوری شیر تا تولید پنیر

پنیرهای تولیدی در سراسر دنیا بیشتر از شیر گاو خالص سازی می شوند. از شیر بز و گوسفند به میزان کمتری برای این منظور استفاده می شود. شیری که برای تولید پنیر استفاده می شود باید ویژگی های کنترل کیفی مطلوبی داشته باشد و دارای بار میکروبی پایینی باشد.

دلایل استاندارد کردن شیر پنیرسازی

در این نوشته سعی شد با نحوه تولید پنیر از شیر آشنا شوید و جهت اطلاعات بیشتر در این زمینه با آی میکس همراه باشید.

نویسنده : مدیر سایت
چهار شنبه 29 فروردین 1397
    
بازدید: 2846
    
زبان : فارسی
    

نظرات

imix imix